PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 18 kwietnia 2022 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to także kolejne dni Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia, którą odprawiamy * dzisiaj o g. 10.45, * od jutra o g. 17.45.

 

  1. W niedziele, zakończenie oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywać będziemy święto Bożego Miłosierdzia z tej racji o g. 15.00 nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. W tym dniu prosimy o przynoszenie i składanie do kosza skarbonek Caritasu jako dar miłosierdzia. W tym dniu także zbiórka do puszek na potrzeby Caritasu.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego, Bożego świętowania Wielkanocy, za udział w nabożeństwach pasyjnych, rekolekcjach, spowiedzi św., straży grobowej, orkiestrze, ofiarodawcom na kwiaty, a szczególnie wykonawcom ciemnicy i grobu Chrystusa, wszystkim którzy adorowali Pana Jezusa w ciemnicy i grobie, za udział w Triduum Paschalnym, za życzenia i modlitwę za nas szczególnie w Wielki Czwartek, grupom sprzątającym świątynię, Ministrantom za służbę przy ołtarzu. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary, szczególnie podczas poświęcenia pokarmów. Bóg zapłać.

 

  1. Jutro we wtorek przypada kolejny wtorek Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Nabożeństwo przy relikwiach świętego podczas Mszy św. wieczornej.

 

  1. Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. zapraszamy w czwartek 21 kwietnia o g. 18.00 na ostatnie spotkanie komunijne. Uroczystość pierwszej komunii w naszej parafii 1 maja podczas Mszy św. o g. 11.00.

 

  1. W piątek z racji 22. dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństw do św. Rity a w sobotę do św. o. Pio. Nabożeństwa podczas Mszy św. wieczornej.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

  1. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Marzeny Pelc. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość świątyni.

 

  1. Gminie Zarzecze dziękujemy za pielęgnację klombów wokół kościoła i klasztoru.