VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 maja 2022 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity po Mszy św. o g. 17.00.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o g. 17.30, a dzisiaj o g. 16.30.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu;
 • we wtorek – wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych, to także 7. wtorek nowenny do św. Antoniego przed Jego świętem;
 • w czwartek – wsp. św. Filipa Neri;
 • w piątek – zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 18.00, w tym dniu rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego.

 

 1. W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W naszej parafii o urodzaje modlić się będziemy 5 czerwca w Żurawiczkach i Zalesiu a 12 czerwca w Maćkówce.

 

 1. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej za złożone ofiary w wysokości po tysiąc złotych. Ofiary te zostały przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu świecznika przy tabernakulum i świec z lichtarzami na ołtarzu, które kosztowały 3 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 1. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Iwony Stanowskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość i dekorację świątyni.

 

 1. Druhowie Strażacy oraz cała społeczność Zalesia zaprasza na Gminne uroczystości strażackie za tydzień 29 maja, na Mszę św. w Zalesiu o g. 13.00.