UR. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12 czerwca 2022 r.

with Brak komentarzy
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacy.

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na misje.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • jutro – święto św. Antoniego z Padwy – uroczysta Msza św. wieczorna z kazaniem. Po Mszy świętej nabożeństwo do świętego z poświęceniem lilii i błogosławieństwem dzieci;
 • w czwartek – uroczystość Bożego Ciała; Msze św. o g. 8.00 i 10.00, nie będzie Mszy św. wieczornej. Po Mszy o g. 10.00 wyruszymy z procesją, tak jak w ubiegłych latach, wokół kościoła i klasztoru. I stację – prosimy o wykonanie przez mieszkańców Maćkówki, II stację – Żurawiczek, III stację – Zalesia a IV stację – prosimy rodziców dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej. Zapraszamy do niesienia feretronów i chorągwi oraz panów do baldachimu. Oktawa Bożego Ciała podczas nabożeństwa czerwcowego w świątyni o g. 17.45.
 • w piątek – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 18.00.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe 15 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

 1. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Marii Iwanko. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość i dekorację świątyni.

 

 1. Dzisiaj procesja modlitewna o urodzaje w Maćkówce o g. 14.00. Sołtys informuje o zmianie trasy czyli od kapliczki potem krzyż, remiza i Potok.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom za plewienie klombów wokół kościoła i klasztoru.

 

 1. Społeczność szkolna w Żurawiczkach zaprasza na Mszę św. z racji Święta Patrona Szkoły w środę 15.06 o g. 10.00. Podczas tej Mszy św. będzie miało miejsce uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego. W szkole mniej więcej o g. 13.00 rozpocznie się kiermasz dla 5 miesięcznej Poli Matuszek chorej sma, każde, nawet najmniejsze wsparcie jest szansą uratowania dziecka. Gorąco wszystkich zapraszamy.