XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 września 2022 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • od dzisiaj – podczas Mszy św. wieczornej nowenna do św. Franciszka z Asyżu przed Jego uroczystością,
 • w czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
 • w piątek – zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do Mszy św. wieczornej
 • w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, w tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 1. Kolejna zbiórka chóru odbędzie się 30 września o g. 19.30. Kochani! Wiemy, kto potrafi śpiewać i kto ma piękny głos gdyż to słyszymy nie tylko w kościele. Namawiajmy takie osoby, aby odważyły się dołączyć do naszego chóru.
 2. Od kilku lat praktykujemy Różaniec do Granic. Dlatego w sobotę 1 października zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą rozpoczniemy o g. 15.30 przy naszym kościele, następnie udamy się w stronę szkoły w Maćkówce, obok remizy, skręcimy koło domu P. Kormanów następnie P. Filów do cmentarza i drogą za cmentarzem do kościoła. O ok. 17.15 w kościele odmówimy ostatnią część różańca. Zachęcamy do modlitwy w miarę możliwości czy to podczas części różańca, w domach, czy podczas ostatniej części w kościele.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00.
 4. Bardzo gorąco prosimy o ofiary na zakup opału do kościoła. Prosimy o przekazywanie ofiar w podpisanych kopertach z adresem zamieszkania.
 5. Na stoliku znajdują się kartki na wypominki; kartki na wypominki roczne prosimy opisać nagłówkiem: „roczne”.
 6. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 7. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Elżbiety Świtalskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania świątyni.
 8. Z racji bardzo małej ilości chętnych na pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, prosimy o uczestnictwo w pielgrzymce indywidualnie bądź z grupami z Przeworska.
 9. Informujemy, że uroczystość Matki Bożej Różańcowej obchodzimy 7 października w piątek, a uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w niedzielę 9 października.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca 1. października w bazylice przeworskiej zapraszamy na Męski Różaniec od g. 9.00.
 11. Sołtys wsi Żurawiczki zaprasza na zebranie wiejskie, dzisiaj o g. 15.00 w Remizie OSP w Żurawiczkach.