XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 października 2022 r.

with Brak komentarzy
 1. Trwa miesiąc różańcowy, dlatego wszystkich zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o g. 17.30, a w niedzielę o g. 16.30. W soboty różaniec prowadzić będą siostry i bracia z Żywego Różańca, Wspólnota Zawierzonych Maryi w środy w pozostałe dni bardzo prosimy, aby prowadziły dzieci, nie tylko z klas 3, ale także starsze i młodsze.
 2. * 8.00 – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie dla braci i sióstr z Żywego Różańca.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w modlitwie: Różaniec do granic. Szczególnie dziękujemy Wspólnocie Zawierzonych Maryi za przygotowanie akcji.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – uroczystość św. Franciszka z Asyżu, z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny, Msze św. jak w dzień powszedni. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o g. 18.00, po której nabożeństwo upamiętniające błogosławioną śmierć św. Franciszka z Asyżu TRANSITUS,
 • w środę – wsp. św. s. Faustyny Kowalskiej,
 • w piątek – uroczystość liturgiczna ku czci NMP Różańcowej, w tym dniu Msze św. o g. 8.00 i 18.00, to również pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych od g. 8.00, zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do Mszy św. wieczornej i spowiedzi pierwszopiątkowej.
 1. W przyszłą niedzielę 9 października będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci MB Różańcowej. Uroczysta Msza św. o g. 11.00. Zapraszamy orkiestrę i Turków oraz wszystkich parafian, dobrodziejów, sympatyków naszego kościoła i klasztoru na te uroczystości.
 2. Za tydzień z racji odpustu zapraszamy na uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z Apelem Maryjnym o g. 20.00. Z tej racji nie będzie różańca przed Mszą św. wieczorną oraz Apelu Maryjnego dzisiaj i 7 października. Zechciejmy licznie zgromadzić się na tym wyjątkowym nabożeństwie, aby podziękować Maryi za Jej opiekę nad każdym z nas i naszą parafią. Nabożeństwo poprowadzi kaznodzieja odpustowy o. Zefiryn.
 3. Radę Parafialna zapraszamy na spotkanie w środę o g. 19.00.
 4. „Turków” zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek o g. 19.00 przy kościele.
 5. Dzieci w wieku od 8 do 12 lat zapraszamy do udziału scholii. Chętnych zapraszamy na spotkanie w piątek o g. 19.00.
 6. Bardzo gorąco prosimy o ofiary na zakup opału do kościoła. Prosimy o przekazywanie ofiar w podpisanych kopertach.
 7. Na stoliku znajdują się kartki na wypominki; kartki na wypominki roczne prosimy opisać nagłówkiem: „roczne”. Wypełniając kartki wypominkowe prosimy, aby najpierw wpisywać imię lub imiona a następnie nazwisko odmieniając je. Kartki prosimy wrzucać do skarbony przy filarze. Pragniemy zaznaczyć, że za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić podczas nabożeństwa wypominkowego i Mszy św. Gregoriańskiej przez cały miesiąc listopad.
 8. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 9. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Justyny Harpuli Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania świątyni.
 10. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia dla dzieci i młodzieży z racji XXII Dnia Papieskiego.