ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA 26 grudnia 2022 r.

with Brak komentarzy
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Roratach, szczególnie dzieciom, Wam którzy tak pięknie skorzystaliście ze spowiedzi adwentowej, dziękujemy mieszkańcom Maćkówki za piękne udekorowanie świątyni, wykonanie szopki, oraz za dekorację przed ołtarzem, za Waszą obecność, modlitwę, życzenia i dobre słowo, za wsparcie i za wszystkie ofiary składane z racji opłatków, dzięki którym wymieniamy drzwi i okna w kaplicy cmentarnej.
  2. Przypominamy, że dzisiaj nie będzie Mszy św. o g. 17.00.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • jutro – święto św. Jana Apostoła, podczas Mszy świętych obrzęd błogosławieństwa wina, zapraszamy na Koncert Kolęd połączony z prezentacją Żywej Szopki o g. 16.00. Z tej racji Msza św. wieczorna wyjątkowo o g. 17.00. Po Mszy św. koncert Chóru Veritas z Nowosielec, Zespołu Dwa na Dwa, oraz wspólne kolędowanie dzieci z naszych szkół;
  • w środę – święto świętych Młodzianków, męczenników, w tym dniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać od g. 9.00. Prosimy o odpowiednie przygotowanie stołu, aby znalazła się na nim woda święcona i kropidło. Kapłanowi będą towarzyszyli ministranci;
  • w piątek – święto Świętej Rodziny, z racji trwającej kolędy nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu;
  • w sobotę – zakończenie Roku 2022, o g. 16.00 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne oraz Msza św. za wszystkich, którzy zmarli z naszej wspólnoty parafialnej w tym roku.
  1. Za tydzień – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o g. 8.00. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie naszego seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  2. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa p. Marii Domki. Dziękujemy za trud sprzątania świątyni. Tym dyżurem zakończyli mieszkańcy Żurawiczek, prosimy o podjęcie sprzątania parafian z Maćkówki.