I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 lutego 2023 r.

with Brak komentarzy
 1. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne: dzisiaj podczas każdej Mszy św., w Zalesiu, na Gorzkich Żalach, a także podczas Mszy św. wieczornej. Od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o g. 7.00 tylko z nauką rekolekcyjną o g. 8.00 oraz o g. 18.00. Dla dzieci naszych szkół Msza św. rekolekcyjna o g. 11.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na te ćwiczenia rekolekcyjne u progu Wielkiego Postu, aby jak najlepiej przeżyć cały ten święty czas.

  Intencje Mszy św. wyznaczone od poniedziałku do środy na g. 7.00 będą odprawiane podczas Mszy św. o g. 8.00. Taca w te 3 dni będzie przeznaczona dla ojca rekolekcjonisty.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:

 • w czwartek – z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy do Adoracji Najśw. Sakramentu od g. 23.00 do północy, którą poprowadzą „Wojownicy Maryi”,

 • w piątek – pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych od g. 8.00, zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 z możliwością spowiedzi pierwszopiątkowej, a o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej,

 • w sobotę – święto św. Kazimierza, zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o g. 17.30.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00,

 • Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.15 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania poza wyjątkiem dzisiejszej niedzieli oraz

 • Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

 1. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy filarze.

 1. Prosimy zaopatrywać się w paschaliki i miód Caritasu w cenie 10 zł, które wystawione są na stoliku, znajdują się tam także papierowe skarbonki, do których można składać oszczędności w ramach jałmużny wielkopostnej, które przyniesiemy w niedziele Miłosierdzia Bożego.

 1. Dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej dziękujemy za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek, a w najbliższy piątek prosimy aby poprowadzili ministranci.

 1. Od piątku od 3 marca przez tydzień w dolnym kościele będzie można zobaczyć wystawę poświęconą Sługom Bożym rodzinie Ulmów. Materiały wystawy otrzymamy dzięki życzliwości Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR, która upamiętnia i rozgłasza bohaterstwo Polaków ratujących Żydów. Dlatego już dzisiaj prosimy, aby wesprzeć tę fundację ofiarami złożonymi do puszki umieszczonej przy wystawie.

 1. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa p. Haliny Obłozy. Dziękujemy za trud sprzątania świątyni.

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Drodze Krzyżowej po Mszy św. o g. 8.00.

 1. Za tydzień dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami z tej racji zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc misjonarzom.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za wykonanie dekoracji wielkopostnej przed ołtarzem.

 1. Dyrektor SP w Maćkówce ogłasza rekrutacje do całodziennego oddziału przedszkolnego, do oddziału zerowego i I klasy podstawowej.