V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2023 r.

with Brak komentarzy
  1. Dziękujemy Różom: Pani Zofii Powroźnik za ofiarę 420 zł, Heleny Wacnik za ofiarę 240 zł, po 400 zł od Róż p. Marii Telegi, Anny Zielińskiej, Grażyny Wojtas i pana Mariusza Partyki, od Róży p. Anny Gierczak za ofiarę 200 zł, Jana Pieczko 320 zł, Zofii Bawor 150 zł, Teresy Karkut 230 zł, Lidii Lalowicz 600 zł, Marii Basisty 450 zł. W drugi dzień świąt dokładnie poinformujemy co zostało zakupione za te ofiary.

  1. W tym tygodniu obchodzimy:

* dzisiajwsp. św. Łotra – patrona naszej Archidiecezji;

* w piątek – zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 18.00; po Mszy św. czyli o ok 18.30, rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii do krzyża powyżej szkoły w Żurawiczkach. Wspólnotę Zawierzonych Maryi prosimy o prowadzenie rozważań a Straż Pożarną z Zalesia o zabezpieczenie trasy,

* w sobotę – 1 kwietnia – spowiedź wielkopostna od g. 16.00 do 18.00, ok. g. 17.00 będzie półgodzinna przerwa, zmobilizujmy się i skorzystajmy z sakramentu spowiedzi; w tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca, z racji spowiedzi nabożeństwa różańcowego nie będzie, ale zachęcamy do poprowadzenia modlitwy różańcowej w kościele.

  1. Za tydzień Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św. Jak pogoda pozwoli to o g. 11.00 uroczyste poświęcenie palm przed kościołem i procesja z palmami do świątyni. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu palm oraz wręczenie nagród.

  1. Za tydzień racji pierwszej niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Drodze Krzyżowej po Mszy św. o g. 8.00 oraz spotkanie formacyjne.

  1. W Wielki Czwartek, 6 kwietnia wizyta sakramentalna u chorych od g. 8.00. Dodatkowe osoby prosimy zgłaszać w zakrystii.

  1. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy filarze.

  1. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa p. Jadwigi Polny. Dziękujemy za trud sprzątania świątyni.

  1. Pragniemy zachęcić wszystkich do udziału w Parafialnym Konkursie Palm Wielkanocnych. Palmy prosimy dostarczyć do świątyni w sobotę 1 kwietnia najlepiej po Mszy św. wieczornej w celu przymocowania palm w kościele.