NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 2 kwietnia 2023 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Drodze Krzyżowej po Mszy św. o g. 8.00 oraz spotkanie formacyjne dla Barci i Sióstr z Róż.

 1. Dziękujemy Różom: pani Haliny Płocicy za ofiarę 460 zł, Marty Flejszar za ofiarę 490 zł, pana Wojciecha Szymańskiego 210 zł, pani Iwony Stanowskiej 275 zł i pani Zofii Dryniak 340 zł.

 1. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, oraz wszystkim, którzy wczoraj skorzystali ze spowiedzi św. Jutro spowiedź w Zarzeczu, we wtorek w parafii Chrystusa Króla i w środę w parafii św. Barbary w Przeworsku.

 1. Po Mszy św. o g. 11.00 rozstrzygnięcie konkursu palm oraz wręczenie nagród.

 1. Zapraszamy dzisiaj do udziału w ostatnim już nabożeństwie Gorzkich Żali o g. 16.15 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna.

 1. Dzisiaj z racji rocznicy śmierci Jana Pawła II zapraszamy na Apel Maryjny o g. 20.45, który zakończymy przy pomniku, a biciem dzwonów uczcimy moment Jego śmierci.

 1. W Wielki Czwartek, 6 kwietnia wizyta sakramentalna u chorych od g. 8.00. Dodatkowe osoby prosimy zgłaszać w zakrystii.

 1. Rozpoczęliśmy WIELKI TYDZIEŃ, w którym ostatnie trzy dni to TRIDUUM PASCHALNE, czyli WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKA SOBOTA, które mają odrębne obrzędy liturgiczne w następującym porządku: w te dni liturgia tylko wieczorem:

* WIELKI CZWARTEK rozpoczynamy obchody świąt Paschy Chrystusa, ten dzień jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00, po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do CIEMNICY i adoracja Najśw. Sakramentu do g. 24.00. Ostatnią godzinę adoracji poprowadzą Wojownicy Maryi.

* WIELKI PIĄTEK jest liturgicznym przeżywaniem tajemnicy śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy od g. 8.00 do 17.20. O g. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową w kościele. Nabożeństwo Wielkopiątkowe Liturgii Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża o g. 18.00, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Ciemnicy w Godzinie Miłosierdzia, czyli o g. 15.00 z rozpoczęciem Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego.

* WIELKA SOBOTA święcenie pokarmów przed głównym wejściem do kościoła a w razie niepogodny w dolnym kościele od g. 8.00 – do 11.00 oraz przy Remizach OSP: w Żurawiczkach o g. 9.00, w Maćkówce o g. 9.15 i w Zalesiu o 9.30 oraz w Zalesiu na Parcelacji.

Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 8.00 i w sobotę trwać będzie do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o g. 19.00 przed kościołem. Podczas tej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy przynieść świece, za odnowienie przyrzeczeń możemy uzyskać odpust zupełny. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do g. 22.00.

 1. W Triduum Paschalne kancelaria będzie nieczynna.

 1. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym dniu Msze św. o g. 6.00 i 11.00 a w drugi dzień świąt o 8.00 i 11.00. Mszy św. wieczornej nie będzie. Z racji uroczystości nabożeństwa do św. Charbela nie będzie.

 1. Bardzo prosimy o godne przeżycie Triduum Paschalnego i świąt wielkanocnych.

 1. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego: w Wielki Piątek o g. 15.00, w Wielką Sobotę przed Mszą św. Wigilii Paschalnej o g. 18.45, w Wielkanoc i w drugi dzień świat o g. 10.45 zamiast wypominek, w oktawie wielkiej nocy przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45.

 1. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Można jeszcze wesprzeć ten cel składając ofiary do skarbony przy filarze.

 1. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa p. Elżbiety Weselak. Dziękujemy za trud sprzątania świątyni.