VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 maja 2023 r.

with Brak komentarzy
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy z ofiary złożone dzisiaj na tacy, a także za dary ołtarza od rodziców dzieci pierwszokomunijnych, młodzieży bierzmowanej i rodziców dzieci rocznicowych.

  1. Dzisiaj przypada dzień imienin Ojca Proboszcza i Gwardiana – o. Dariusza, otoczmy Ojca Solenizanta szczerą i ufną modlitwą.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o g. 17.30, a dzisiaj o g. 16.30.

  1. W tym tygodniu obchodzimy:

* we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, to także 6. wtorek nowenny do św. Antoniego przed Jego świętem;

* w środę – zapraszamy na nabożeństwo majowe przy kapliczce koło domu p. Grzegorza Mazura w Maćkówce o g. 19.00;

* w czwartek – przypada rocznica urodzin św. Jana Pawła II;

* w piątekadoracja Najśw. Sakramentu od g. 15.00, po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego;

* w sobotę – święto św. Bernardyna ze Sieny.

  1. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu, czyli 21 maja, chcemy modlić się o urodzaje. Rozpoczęcie modlitw w Żurawiczkach przy kapliczce przy rondzie o g. 14.00, w Maćkówce również o g. 14.00, natomiast w Zalesiu przy kapliczce na Parcelacji o g. 13.30. Bardzo prosimy o pojazdy.

  1. Rodziców Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy na spotkanie w sprawie wycieczki w środę po Mszy św. wieczornej.

  2. Rodzicom dzieci rocznicowych dziękujemy za trud sprzątania świątyni oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za dekorowanie na uroczystość bierzmowania.

  1. W związku z beatyfikacją rodziny Ulmów z Markowej, aby przybliżyć rodzinę Kuria wydała książki: „Markowskie bociany”, cena 15 zł i dla dzieci „Boso do nieba”, cena: 5 zł. Książki są wyłożone na stoliku z gazetami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz organizacyjny beatyfikacji.