X NIEDZIELA ZWYKŁA 11 czerwca 2023 r.

with Brak komentarzy
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacy.

  1. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła o g. 17.30.

  1. W tym tygodniu obchodzimy:

* jutro – wsp. bł. Anastazego Pankiewicza, zapraszamy na nabożeństwo przy relikwiach św. Charbela o g. 18.00;

* we wtorek – święto św. Antoniego, Msza św. rano wyjątkowo o g. 8.00. Po Mszach nabożeństwo do świętego z poświęceniem lilii, błogosławieństwem dzieci i chleba;

* w czwartek – z racji zakończenia oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków;

* w piątek – uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, Msze św. jak w dzień powszedni, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, adoracja Najśw. Sakramentu od g. 15.00;

* w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca NMP.

  1. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom poszczególnych miejscowości za wykonanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała oraz tym wszystkim, którzy wzięli udział w tej wspólnej modlitwie.

  1. Społeczność szkolna w Żurawiczkach zaprasza na Mszę św. z racji Święta Patrona Szkoły św. Brata Alberta w czwartek 15.06 o g. 9.00.

  1. Pragniemy poinformować i zaprosić na wyjątkowe wydarzenie. W naszym kościele od dnia 17 do 24 czerwca gościć będziemy Maryję w wizerunku Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. W sobotę o g. 18.00 nastąpi powitanie obrazu przy pomniku św. Jana Pawła II i uroczysta Msza św. z aktem zawierzenia. W niedzielę podczas każdej Mszy św. poznamy rangę i znaczenie tego cudownego obrazu. Te uroczystości zawdzięczamy Wojownikom Maryi z Przeworska, którzy bardzo cenią sobie naszą świątynię i parafię.

  1. Grupie pani Marty Balawender dziękujemy za sprzątanie i dekorowanie świątyni.

  1. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjście 6 lipca. Spotkanie organizacyjne 18 czerwca po Mszy św. o g. 15.00 w Bazylice Przeworskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.