XXVI Niedziela zwykła 2023

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
1 października 2023 r.

1. Dziś rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec a następnie procesja wokół kościoła. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe odbywać się będą o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
2. W soboty różaniec prowadzić będą siostry i bracia z Żywego Różańca. Wspólnota Zawierzonych Maryi w niedzielę, w pozostałe dni bardzo prosimy, aby prowadziły dzieci i młodzież.

3. Dziękujemy za przynoszone do klasztoru warzywa i owoce. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom.

4. Trwa nowenna przed Uroczystością założyciela naszego Zakonu św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy prowadzone będą podczas nabożeństwa różańcowego.
5. W tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
• w środę – uroczystość św. Franciszka z Asyżu, z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny, Msze św. jak w dzień powszedni. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o g. 18.00, po której nabożeństwo upamiętniające błogosławioną śmierć św. Franciszka z Asyżu TRANSITUS,
• w czwartek – wsp. św. s. Faustyny Kowalskiej, Pierwszy czwartek miesiąca modlitwy o powołania i adoracja WOJOWNIKÓW MARYII OD 23 DO 24.00.
• w piątek ODWIEDZINY CHORYCH OD GODZ. 8.00. Zapraszamy na adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 18.00. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
• W sobotę o godz. 15. 00 Msza św. na cmentarzu z kazaniem odpustowym. Po Mszy św. procesyjnie odmawiając różaniec przejdziemy do kościoła. Msze święte zamówione na godz. 18.00 będą odprawione na cmentarzu o godz. 15.00. Bardzo prosimy o zadbanie o groby naszych najbliższych. Po raz pierwszy organizujemy tę Msze św.. Wychodzimy z założenia , że nasi bliscy zmarli też chcą wziąć udział w odpuście parafialnym. Zachęcamy do licznego udziału i wychowania dzieci i młodzieży – do pamięci o przodkach. Zmarli potrzebują naszej modlitwy.
• O godz. 20.45 Apel Maryjny

6. W niedzielę odpust parafialny. Po sumie o godz. 11.00 procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie dzieci do sypania kwiatków. Straż Grobową do niesienia feletronów i chorągwi. Niech cała parafia weźmie udział w swym święcie. Kazania odpustowe będzie głosił ojciec Eliasz z Leżajska.

7. Bardzo gorąco prosimy o składanie ofiar na zakup opału do kościoła. Za każdą złotówkę serdecznie dziękujemy. Przy filarze znajdują się kartki wypominkowe za zmarłych. Wypełniając kartki prosimy pisać czytelnie imiona i nazwiska zmarłych odmieniając je. Pragniemy zaznaczyć, że za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić podczas nabożeństwa wypominkowego przez cały miesiąc listopad pół godziny przed Mszą św. Gregoriańską. Od 1 grudnia w niedziele o godz. 10.30 rozpoczniemy wypominki roczne. Prosimy o zaznaczenie wyraźne czy wypominki są listopadowe czy roczne.

8. Jest organizowana pielgrzymka jednodniowa do Kalwarii Zeb. Zapisy u o. Aniceta. Wyjazd 14 października. Wpisowe zaliczka 50 zł. Zapisy do 8 października.

9. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa ze Skotnika Żurawiczki . Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i ofiarę 500zł.

10. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.