Poniedziałek wielkanocny 2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

01 kwietnia 2024 r.

 

 

  1. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to także kolejne dni Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia, którą odprawiamy * dzisiaj o g. 10.45, * od jutra o g. 17.45.

 

  1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W pierwszy czwartek tradycyjnie modlitwy o powołania o 17.30; o 23.00 adoracja WOJOWNIKÓW MARYI DO 24.00. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 8.00. Po południu od 15.00 adoracja Pana Jezusa , możliwość skorzystania ze spowiedzi, modlitwy pierwszopiątkowe o 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do modlitwy różańcowej i wynagradzającej Matce Bożej o godz. 17.15.

 

  1. W niedziele, zakończenie oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywać będziemy święto Bożego Miłosierdzia z tej racji o g. 15.00 odmówimy Koronką do Bożego Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. W tym dniu także zbiórka do puszek na potrzeby Caritasu. W przyszłą niedzielę zamiast kazania adoracja Pana Jezusa w monstrancji.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego, Bożego świętowania Wielkanocy, za udział w nabożeństwach pasyjnych, rekolekcjach, spowiedzi św., straży grobowej, orkiestrze, ofiarodawcom na kwiaty, a szczególnie wykonawcom ciemnicy i grobu Chrystusa, wszystkim którzy adorowali Pana Jezusa w ciemnicy i grobie, za udział w Triduum Paschalnym, za życzenia i modlitwę za nas szczególnie w Wielki Czwartek, grupom sprzątającym świątynię, Ministrantom za służbę przy ołtarzu. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary, szczególnie podczas poświęcenia pokarmów. Bóg zapłać.

 

  1. Dziękujemy za produkty spożywcze przyniesione do klasztoru na ŚWIĘTA. Jesteście niezwykle życzliwi, że dzielicie się z nami tym co macie. Niech Bóg Wam błogosławi i MB ma Was w swojej opiece.

 

 

  1. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa pani Elżbiety Werelak i złożyła ofiarę 300 zł.. Serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg błogosławi.