II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 07.04.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  • 7 kwietnia 2024 r.

 

  1. Dziękujemy za mijający tydzień Opatrzności Bożej. Dziękujemy za wszelkie modlitwy Waszych serc, zwłaszcza modlitwy nowennowe do Miłosierdzia Bożego. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia. Dodatkowa Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy przed Naj. Sakramentem przez cały rok na terenie Polski można uzyskać odpust zupełny. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Rozpoczynając TYDZIEŃ Miłosierdzia – dziś zbiórka do puszek na cele CARITASU.

 

  1. Jutro liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Charbela.

 

 

  1. W środę po Mszy wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych.

 

  1. W piątek od 15.00 do 18.00 adoracja Naj. Sakramentu. Serdecznie zapraszamy. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty. Po Mszy wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich zainteresowanych remontem dachu kościoła i klasztoru.
  2. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji: „Pola nadziei”. Organizatorem zbiórki jest Samorząd Uczniowski Sz.P. im św. Jadwigi Królowej w Maćkówce.
  3. W Zalesiu w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się w Remizie OSP „ŚWIĄTECZNE JAJKO” organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich.
  4. Dziękujemy grupie pani Teresy Lalowicz za sprzątanie kościoła i ofiarę 400 złoty. Niech Bóg wynagrodzi za ten wysiłek pracy.
  5. W gablotce parafialnej są wywieszone informacje dotyczące otrzymania dodatku osłonowego do ogrzewania domu oraz informacja co do składania wniosków w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową.
  6. W MINIONYM tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Piątek. Na Mszę św. od uczestników pogrzebu zapraszamy w czwartek o godz. 18.00. Wieczne odpoczywanie ….