IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024

 

  1. Dziś NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Sz.P. w Maćkówce i Samorząd Uczniowski dziękują za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę na Hospicjum Podkarpackie dla dzieci. Zebrano 2 062 złote. Serdeczne Bóg zapłać dla ofiarodawców. Dziś ofiarą do puszek możemy wesprzeć bernardyńskie WSD. Dziękujemy za każdą złotówkę i modlitwę o powołania do naszego Seminarium. Oby nie zabrakło powołanych do głoszenia Ewangelii do służenia wiernym przy naszych klasztorach.

 

  1. W tym tygodniu:

 

  1. w poniedziałek po Mszy św. o 18.00 modlitwy do św. Rity
  2. – we wtorek – Uroczystość św. Wojciecha Gł. Patrona Polski i drugi dzień nowenny przed świętem świętego Antoniego. 
  3. – w środę wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen. W TYM DNIU OJCIEC SYMFORIAN UDAJE SIĘ DO SZPITALA NA OPERACJĘ. MÓDLMY SIĘ W JEGO INTENCJI W DOMACH PRYWATNI
  4. – we czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej odmówimy Litanię do Wszystkich Świętych modląc się o urodzaje.
  5. – w piątek – adoracja Naj. Sakramentu od 15.00 do 18.00 i możliwość skorzystania ze spowiedzi w tym czasie.
  • Dziękujemy grupie pani Marzeny Pelc za sprzątanie kościoła i ofiarę 300 zł. Niech Bóg wynagradza za trud pracy na rzecz naszego kościoła.

 W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Uberman, za którą będzie sprawowana Msza św. od uczestników pogrzebu w środę 24 kwietnia o godz. 7.00.

W piątek pożegnaliśmy śp. Andrzeja Bieniasza, za jego duszę będzie sprawowana Msza św. od uczestników pogrzebu 26 kwietnia w piątek o godz. 7.00 .

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

  1. Na koniec odmówmy modlitwę św. JP II o powołania:

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do diakonatu, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić.

Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich, by poszli za Tobą. Pomóż im zrozumieć, że tylko w Tobie mogą w pełni realizować samych siebie.

Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest naszą Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Cię o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.