V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04.2024 r.

  1. Dziś piąta niedziela po Wielkanocy. Dziękujemy Bogu za mijający tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Dziękujemy za każdą modlitwę za kapłanów i o kapłanów. Stwarzajmy warunki do nowych powołań w naszych rodzinach.
  2. W tym tygodniu:                                                                                                                                                                                                                                  w poniedziałek – święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy                                                                                              we wtorek trzeci dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej stosowne modlitwy.

w środę o 17.30 pierwsze nabożeństwo majowe. Zapraszamy przez cały miesiąc maj do śpiewu Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych. Zachęcamy także do śpiewów i modlitw przy kapliczkach przydrożnych. Kochajmy Matkę Bożą. Uczmy też tego pobożnego nabożeństwa dzieci i młodzież.

we czwartek – wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła. To także pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwamajowego także modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 23.00 zapraszamy wraz z WOJOWNIKAMI MARYI do adoracji Pana Jezusa.

W tym dniu także odwiedziny chorych z Panem Jezusem, zamiast w pierwszy piątek – od godz. 8.00.

w piątek 3 maja UROCZYSTOŚĆ MB KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. tak jak w niedzielę : o 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Nabożeństwo majowe o 16.30.

O godz. 20.45 APEL MARYJNY. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 – w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, którym już dziś życzymy potrzebnych ŁASK BOŻYCH, na każdy dzień i dziękujemy za Wszą wyjątkową służbę dla ludzi. Niech Bóg Wam błogosławi, a święty Florian Wami się opiekuje. W sobotę także już o 17.00 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i różaniec wynagradzający MB za zniewagi i lekceważenie PRZYKAZAŃ BOŻYCH. ZAPRASZA SZCZEGÓLNIE WSPÓLNOTA ZAWIERZONYCH MARYI.

  1. Dziękujemy grupie pani Danuty Głąb za sprzątanie kościoła i ofiarę 450zł. Następne sprzątanie przechodzi na mieszkańców Zalesia. Dziękujemy tym samym mieszkańcom Maćkówki.
  2. Dziękujemy ministrantom za wykoszenie trawy wokół kościoła. Niech Chrystus Król patron ministrantów ma Was w swojej opiece i Waszych rodziców.
  3. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Michalinę Pieniążek. Niech Bóg Miłosierny da JEJ WIECZNY POKÓJ W NIEBIE. Wieczny odpoczynek …..