UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024

  1. Dziś kończy się okres Wielkanocny. Paschał przenosimy w pobliże chrzcielnicy. Zapalać się go będzie podczas sprawowania chrztu i od niego zapalać będziemy świece nowo ochrzczonych.

Dziś składamy serdeczne podziękowania tym , którzy modlą się podczas nabożeństw majowych. Śpiewana Litania Loretańska uświetnia nasze modlitwy przypominając nam o wielkości i znaczeniu MB.

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – Święto Matki Kościoła

– we wtorek – szósty wtorek przed świętem świętego Antoniego

– we czwartek – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dzieci i młodzieży od 4 klasy SzP. Do nowopowstałego zespołu wokalnego dziecięcomłodzieżowego. Zespół poprowadzi PANI Z ODPOWIEDNIMI KWALIFIKACJAMI KU TEMU.

– w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy od 15.00 do 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i korzystania z sakramentu pokuty.

– w niedzielę – obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. W TYM DNIU KOŃCZY SIĘ DZIEŃ SPOWIEDZI I KOMUNII WIELKANOCNEJ.

W tym dniu także w Zalesiu procesja o URODZAJE Z PARCELACJI O GODZ. 14.00 Ii przejście procesyjne do Remizy OSP i Msza św.. Serdecznie zapraszamy.

  1. Dziękujemy grupie pani Marii Pelc za posprzątanie kościoła i ofiarę 300 złoty.
  2. W związku z akcją „OCZYŚĆ DOM I ŚWIAT Z ELEKTROŚMIECI” bardzo prosimy by zużyte sprzęty komputerowe, radiowe, a także pralki , lodówki składać obok garażów bliżej ulicy. Zbiórka potrwa do 11 czerwca. Więcej szczegółów na plakacie.
  3. W środę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Piątek. Wieczny odpoczynek ….