VIII Niedziela Zw. Uroczystość Trójcy Świętej 26.05.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26.05.2024 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. Dziękujemy Opatrzności Bożej za miniony tydzień. Dziękujemy osobom , które przyczyniły się do upiększenia kapliczki na placu kościelnym.
  2. W tym tygodniu:

– we wtorek – 7 dzień modlitw wtorkowych przed świętem świętego Antoniego z Padwy

– w środę wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej – dziewicy

– we czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy o godz. 10.00 procesja Bożego Ciała: pierwszy ołtarz koło P. Żelazko – Maćkówka; drugi k.P. Pieniążków – dzieci rocznicowe; trzeci k.P. Kosiorów – Żurawiczki; czwarty przy dzwonnicy kościoła – Zalesie

– w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej M.P. O godz. 17.30 pierwsza procesja wokół kościoła z racji Oktawy Bożego Ciała. Prosimy chętnych do niesienia feretronów, chorągwi i dzieci do sypania kwiatków. Po Mszy św. ostatnie nabożeństwo majowe przy kapliczce MB Fatimskiej na placu kościelnym. Tradycyjnie adoracja P.J. od 15.00 do 18.00.

– w sobotę – wspomnienie świętego Justyna, męczennika. Jest to pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 procesja w czasie której nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. Wspólnota Zawierzonych Maryi odmówi różaniec wynagradzający. Serdecznie zapraszamy.

– w niedzielę – o godz. 15.00 od ronda ruszy procesja z modlitwami  o urodzaje w kierunku kościoła. Msza św. na zakończenie ok. godz. 17.00. W tym dniu procesji z Oktawy Bożego  Ciała nie będzie.

  1. Dziękujemy grupie pani Bernadetty Jamroży z Zalesia za sprzątanie kościoła i ofiarę 360 złotych. Niech Bóg błogosławi.
  2. Caritas naszej archidiecezji rozprowadza albumy poświęcone bł. Rodzinie Ulmów w cenie 100 złoty. Do nabycia w zakrystii.
  3. Ks. Damian z Bazyliki Św. Ducha w Przeworsku prowadzi zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.