XI Niedziela Zw. 16.06.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zw. 16 czerwiec 2024

  1. Dziękujemy Opatrzności Bożej za wyniesienie wczoraj na ołtarze bł.ks. Michała Rapacza męczennika – ofiarę systemu komunistycznego czasów PRL-u. Dziękujemy za otrzymane łaski, za piękną pogodę i za dary nadprzyrodzone jakie otrzymaliśmy w czasie sprawowania Eucharystii.
  2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego , zakonnika. O godz. 9.00 Msza św. dla uczniów i nauczyciele z racji wspomnienia liturgicznego PATRONA SZKOŁY.

– w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika. O godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie zapraszamy na adorację P.J. w Eucharystii od 15.00 do 18.00. Zachęcamy w tym czasie do korzystania z sakramentu pokuty.

– w sobotę – 22 czerwca po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Rity. Serdecznie zapraszamy.

# w lipcu i sierpniu nie będą sprawowane Msze święte w Zalesiu

 

# Przypominamy o możliwości nabywania albumu pamiątkowego poświęconego błogosławionej RODZINIE WIKTORII I JÓZEFA ULMÓW Z MARKOWEJ. Dochód ze  sprzedaży przekazany będzie Caritasowi naszej diecezji przemyskiej. Cena jednego albumu 100 złoty.

 

# dziękujemy grupie pani Marioli Ostrzywilk za posprzątanie kościoła i ofiarę 300 zł..

 

# dziś przypada święto św. Andrzeja Boboli. Pomódlmy się na zakończenie przez Jego wstawiennictwo za naszą Ojczyznę:

„Boże któryś zapomnianą do niedawna Polskę wskrzesił cudem wszechmocy Twojej, racz za przyczyną sługi Twojego Św. Andrzeja Boboli dopełnić miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwrócić grożące jej niebezpieczeństwa.

Niech za łaską Twoją stanie się narzędziem Twojej czci i chwały. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, karnością i męstwem jej obrońców, zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków jej obywateli.

Daj jej kapłanów pełnych ducha Bożego i żarliwych o dusz zbawienie. Wzmocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów.

Wytęp wszelką stanową zazdrość i zawiść, wszelką osobistą czy zbiorową pychę, samolubstwo i chciwość karmiącą się kosztem dobra publicznego. Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychowują młodzież, zaprawiając ją do posłuszeństwa i pracy, a chroniąc od zepsucia. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia się i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny, duch wzajemnej życzliwości i przebaczenia. Jak jeden Bóg, tak jedna wiara, nadzieja i miłość niech krzepi nasze serca!

Amen.”