XII Niedziela Zw. 23.06.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2024

  1. Dziś wieczorem o 17.00 Msza św. z wigilii Uroczystości św. Jana Chrzciciela. Serdecznie dziękujemy Bożej Opatrzności za miniony tydzień. Dzieci zakończyły ROK SZKOLNY. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Jest to czas na regenerację sił fizycznych i duchowych. Dlatego polecamy, aby korzystać z propozycji pielgrzymkowych. Bardzo serdecznie ku temu skłaniamy się by zasilać grupę pielgrzymkową z Przeworska na Jasną Górę. To czas modlitwy, pokuty i refleksji. Jest to też czas, by poczuć siłę wspólnoty Kościoła. Wiemy , że obecny rok duszpasterski upływa pod hasłem „JESTEM W KOŚCIELE”. To bardzo ważne by poczuć siłę , że nie jestem sam.

 

  1. Jutro 24 czerwca Uroczystość św. Jana Chrzciciela

 

 

  1. W piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w monstrancji od godz. 15.00 do 18.00. Zapraszamy do korzystania w tym czasie ze spowiedzi świętej.

 

  1. W sobotę Uroczystość świętych Piotra i Pawła. Każdy kto posiada dewocjonalia poświęcone przez biskupa, może w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 OJCU Symforianowi podczas Mszy św. będzie można podziękować o za posługę w naszej parafii. Decyzją bowiem władzy kościelnej: O. Prowincjała i Zarządu Prowincji został on skierowany do klasztoru w Opatowie Kieleckim, celem pełnienia funkcji wikariusza parafii, klasztoru i katechety. Dziękujemy o. Symforianowi i życzymy już dziś obfitych owoców na NIWIE PAŃSKIEJ.
  2. Dziękujemy grupie pani Anny Chomik za posprzątanie kościoła i ofiarę 260 złoty. Niech Bóg błogosławi.

 

  1. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i wakacje, życzymy wielu łask od Boga i wielu przeżyć duchowych podczas tego czasu wolnego. Polecamy lekturę Pisma świętego i prasy religijnej. Bądźmy ostrożni i uważni. Bóg sprzyja tym co Go kochają i kierują się Jego wskazaniami.