XIV Niedziela Zw. 07.07.2024

with Brak komentarzy

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

07 lipca 2024 r.

 

  1. Dziś obchodzimy liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów. W Markowej odpust parafialny. O godzinie 15.00 w Markowej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala, podczas której Błogosławiona Rodzina Ulmów zostanie ogłoszona patronem Województwa Podkarpackiego. Na tę Mszę Świętą zostali zaproszeni sołtysi z całego województwa oraz wielu znamienitych gości. Po Mszy Świętej krótki koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego.

ALBUMY POŚWIĘCONE RODZINIE ULMÓW SĄ JESZCZE DO NABYCIA W CENIE 100 ZŁ. CELEM SPRZEDARZY JEST WSPARCIE CARITASU NASZEJ DZIECEZJI.

  1. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę naszej archidiecezji już wyruszyła. Wspierajmy modlitwami wszystkich pielgrzymów. Serdecznie do tego zapraszamy.
  2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – święto świętego Jana z Dukli, naszego współbrata zakonnego i patrona naszej archidiecezji przemyskiej.

– we wtorek świętych męczenników : Mikołaja Picka i Willada oraz ich towarzyszy

– w środę – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy

– we czwartek – święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy

– w piątek – św. Brunona Bobifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Tradycyjnie zapraszamy na adorację Pana Jezusa od 15.00 do 18.00 oraz do korzystania ze spowiedzi.

– w sobotę – 13 lipca wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Zapraszamy na Apel Maryjny z racji Dnia Fatimskiego na godz. 20.40.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie pani Natalii Pieniążek i ofiarę 330 zł.

 

  1. W przyszłą niedzielę 14 lipca będzie uroczysty Odpust ku czci św. Jana z Dukli. Suma odpustowa w Dukli o godz. 11.00. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania i zwiedzania Sankruarium w Dukli, Pustelni w Dukli i tzw. Złotej Studzienki na Górze Cergowej.

 

  1. Dziękujemy wszystkim , którzy wspierają nasz klasztor ofiarami. Dziękujemy za warzywa i owoce przynoszone. Niech Bóg i MB Wam błogosławi na każdy dzień.

 

  

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefę Marek , która przeżyła 100 lat. Pomódlmy się w jej intencji – niech Bóg przyjmie ją do Nieba….