Pierwsza Sobota Miesiąca dla Maryji

with Brak komentarzy

Od najbliższej soboty, która jest pierwszą sobotą miesiąca pragniemy rozpocząć Nabożeństwa Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

O to nabożeństwo upominał się Pan Jezus w słowach skierowanych do Łucji w objawieniach fatimskich, a Maryja kilka razy Łucji o tym przypominała wskazując na łaski jakie Ona wyprosi tym czcicielom, którzy będą Jej wynagradzać za znieważanie Jej Niepokalanego Serca.

W czynnym udziale wiernych, a szczególnie „Wspólnoty Zawierzonych Maryi” pragniemy rozpowszechnić to nabożeństwo poczynając od 2 grudnia tego roku. Niech to będzie nasz dar dla Matki Bożej, aby wynagrodzić i przebłagać za zniewagi przeciw Jej Niepokalanemu Sercu, aby ratować grzeszny świat i biednych grzeszników. Odpowiedzmy na jej prośbę.

Uwierzmy więc, że to nabożeństwo i różaniec pokutny jest ratunkiem dla świata i jego nikczemności, dla nas wszystkich słabych i grzesznych. Nabożeństwo rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 16.45, następnie Msza św., różaniec pokutny z rozważaniami przed Najśw. Sakramentem i 15 minutową osobistą medytacją tajemnic różańcowych. Następnie błogosławieństwo Najśw. Sakramentem i spotkanie zakończymy Apelem Maryjnym. Od g. 16.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Nie lękaj się, że zajmie to około 2 godziny. Cóż to jest naprzeciw porządku całego dnia czy miesiąca? Uwierz Maryi. Kiedyś przekonasz się, że było warto. Św. Jan Paweł II mówił, że „Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym znakom czasu. Potrzeba do niego wciąż na nowo powracać i podejmować na nowo.

Wszystkich zapraszamy i zachęcamy dzieci, młodzież, całe rodziny i wszystkich w imię Jezusa i Maryi.

PROGRAM:

16.30 Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

16.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

17.00 Msza święta z kazaniem

17.50 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

  • Różaniec pokutny (jedna część)
  • 15 – sto minutowe rozważanie tajemnic różańcowych w ciszy

18.45 Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Śpiew Apelu Jasnogórskiego