II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017 r.

with Brak komentarzy
  1. Adwent to szczególny, ale i bardzo krótki czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech jednym z najważniejszych elementów tego przygotowania będą Msze św. Roratnie o g. 17.00, na które gorąco zapraszamy.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła i klasztoru. Po Mszach zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. Wczoraj zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Za tak życzliwe przyjęcie i złożone ofiary składamy wszystkim serdeczne Bóg Zapłać. Jeśli któryś z domów został pominięty – przepraszamy, a w opłatki można zaopatrzyć się w zakrystii oraz w kancelarii.
  4. Są jeszcze świece caritas na stół wigilijny, które zostały ustawione przy głównym wyjściu oraz są też w zakrystii. My caritasowi musieliśmy zapłacić za nie po 5 zł. Za wszelkie dodatkowe ofiary bardzo dziękujemy dziękujemy.
  5. Zapraszamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Kapłani z dekanatu będą spowiadać w sobotę 16 grudnia od g. 15.00 do 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  6. W zakrystii prosimy zgłaszać osoby, do których udamy się z posługą sakramentalną przed świętami, a będzie to sobota 23 grudnia.
  7. Związek Młodzieży Wiejskiej Maćkówka bardzo serdecznie dziękuje mieszkańcom Maćkówki za wsparcie akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, za serdeczne przyjęcie i wszystkie złożone dary, a zebrali prawie 300 kg produktów.
  8. W konkursie „Ziarenka” zostali wylosowani: Wiktor Obłoza, Celina Wąsacz, i Ola Telega – zwycięzcom gratulujemy a nagrody są do odebrania w zakrystii.
  9. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Marii Basista. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak piękną troskę o czystość tej świątyni.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.