II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018 r.

with Brak komentarzy
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę. Z tej racji, że w 2 niedzielę marca będziemy przeżywać zakończenie Misji Świętych – taca na potrzeby kościoła i klasztoru będzie za tydzień – 4 marca. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w pokryciu kosztów remontów.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na misje.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa – w piątki o g. 16.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale – w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po których Msza św. wieczorna bez kazania, oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o g. 7.30.

  1. Bardzo serdecznie prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.
  2. W tym tygodniu przypadają:

* I czwartek – dzień modlitw o powołania, to także Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”;

* I piątek – odwiedziny chorych od g. 8.00; spowiedź od g. 16.00;

* I sobota miesiąca – kolejne nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 16.45.

  1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej.
  2. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Marii Nowak. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, trud i dbałość o czystość świątyni.
  3. Za tydzień w niedzielę – od 4 marca – rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte. Msze święte z naukami misyjnymi będą sprawowane o g. 9.00, pół godziny przed będziemy odmawiać część różańca oraz na Mszy świętej wieczornej, która będzie sprawowana nie o g. 17.00 a o g. 18.00, i kwadrans przed będziemy się modlić koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych Misji świętych. Wieczorem, codziennie o g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny. Od poniedziałku do środy o g. 11.00 a w środę od g. 10.30 Msze św. i nauki misyjne dla dzieci i młodzieży. Każdy dzień niesie ze sobą szczególną specyfikę. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka stanowa dla małżeństw; we wtorek po Mszy wieczornej nabożeństwo trzeźwościowe; w środę, rano i wieczorem, akt pojednania się Parafian; w czwartek sakrament Pokuty i pojednania dla Chorych i o g. 10.00 Msza św. z sakramentem namaszczenia i błogosławieństwem lourdzkim; wieczorem nabożeństwo o powołania; w piątek o g. 9.00 Msza wypominkowa za zmarłych z procesją na cmentarz i spowiedź od 15.00 do 18.00 a po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa ulicami parafii; w sobotę po Mszy o g. 9.00 nabożeństwo Maryjne, a o g. 11.00 indywidualne błogosławieństwo małych dzieci i matek w stanie błogosławionym a po Mszy wieczornej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz poświęcenie pojazdów. W niedzielę 11 marca o g. 10.00 poświęcenie Krzyża Misyjnego, procesja z Krzyżem, Msza św. i Błogosławieństwo Apostolskie na Zakończenie Misji. Bardzo prosimy, aby bardzo poważnie potraktować ten czas i wziąć udział w tych ćwiczeniach misyjnych, aby dobrze przygotować się na czas świąt i jubileusz parafii.