XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 października 2019 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla dzieci i młodzieży. * Po Mszy św. o g. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, * O g. 16.30 nabożeństwem różańcowym rozpoczniemy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
 2. Dzisiaj taca przeznaczona na potrzeby klasztoru i kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
 • we wtorek – św. Teresy od Jezusa
 • w środę – św. Jadwigę Śląską
 • w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego
 • w piątek – św. Łukasza
 • w sobotę – św. Piotra z Alkantary
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa Bożego, wszelkich łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 2. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30.
 3. W środę Mszą św. wieczorną rozpoczniemy drugie spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św..
 4. W czwartek 17 października spotkanie Wspólnoty Zawierzonych Maryi.
 5. Jak co roku WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej zwraca się do nas z prośbą o dary płodów ziemi. Będą one zbierane w najbliższą sobotę 19 października do g. 10.00. Zwracamy się, z wielką prośbą, do Panów Sołtysów o przeprowadzenie tej zbiórki. Worki są do pobrania przy głównym wyjściu z kościoła.
 6. Na stoliku przy głównym wyjściu znajdują się kartki na wypominki, które można składać w zakrystii. Na wypominki roczne przygotowane są kartki zaznaczone kolorem pomarańczowym.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła i prosimy o dalszą ofiarność.
 8. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła Grupa Pani Haliny Mucha. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię.
 9. Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach przy współpracy z Wójtem, Radnymi, Radą Rodziców, Kołem Gospodyń organizuje w dniu 19 października o g. 14.00 przy remizie OSP jesienny piknik rodzinny „Święto pieczonego ziemniaka. Dochód z loterii, w której główną nagrodą jest rower zostanie przeznaczony na dofinansowanie organizacji Mikołajek dla wszystkich uczniów szkoły. Wszystkich gorąco zapraszamy.
 10. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu informuje, że istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia w formie asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej dla osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z GOPS-em w Zarzeczu do 15 października.