XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 października 2019 r. UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość poświęcenia naszej Świątyni. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za dar naszego kościoła. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich, którzy budowali tę Świątynię, jak i tych, którzy cały czas upiększają ją i opiekują się nią.
 2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
 • jutro – św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • w piątek – uroczystość Wszystkich Świętych
 • w sobotę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 2. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych o g. 17.30, a dzisiaj o g. 16.30.
 3. W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o g. 8.00 i 11.00, na sumie pierwsza Msza św. gregoriańska wypominkowa, po której wyruszymy z procesją na cmentarz. Nie będzie Mszy św. wieczornej
 4. W sobotę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o g. 8.00 i 18.00 oraz o g. 11.00 jako druga Msza św. gregoriańska wypominkowa na cmentarzu z procesją za zmarłych.
 5. Z racji, iż pierwszy piątek miesiąca przypada w uroczystość Wszystkich Świętych, zapraszamy na spowiedź św. w czwartek 31 października. O g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św. a o 17.30 ostatnie nabożeństwo różańcowe.
 6. Odwiedziny chorych w Dzień Zaduszny 2 listopada od g. 8.00.
 7. W Dzień Zaduszny, 2 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót, które rozpoczniemy o g. 17.30 od modlitwy różańcowej.
 8. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza.
 9. W przyszłą niedzielę, I miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00, dla Szkolnej Róży w Żurawiczkach po Mszy św. o g. 11.00.
 10. Na stoliku przy głównym wyjściu znajdują się kartki na wypominki, na wypominki roczne przygotowane są kartki zaznaczone kolorem pomarańczowym. Kartki wypominkowe prosimy składać do skarbony przy filarze. Przypominamy, że ofiary z racji wypominek przeznaczone są na czyszczenie parkietu w kościele.
 11. W związku z profanacją w Słonnem, dziś przed błogosławieństwem na każdej Mszy św. jako wynagrodzenie modlimy się śpiewając suplikację ,,Święty Boże…”. Również w naszych modlitwach osobistych wynagradzajmy Panu Jezusowi jak również przyjmując w tej intencji Komunię Świętą.
 12. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła i prosimy o dalszą ofiarność.
 13. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła Grupa Pani Marty Flejszar, a kwiaty zostały zakupione wspólnie z grupą Pani Magdaleny Trelki. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię i jej dekorację.