NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020 r.

with Brak komentarzy
  1. Dzisiaj rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym ostatnie trzy dni to TRIDUUM PASCHALNE, czyli WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKA SOBOTA, a za tydzień NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
  2. Ten najważniejszy dla naszej wiary czas, przyszło nam przeżywać w sposób niezwykle trudny. Musimy go przetrwać stosując się do wszelkich obostrzeń. W kościele NIE MOŻE PRZEBYWAĆ WIĘCEJ NIĆ 5 OSÓB. Dlatego postanowiliśmy, aby do świątyni były otwarte tylko drzwi główne. Jeśli nie mamy zamówionej intencji Mszy św. – pozostańmy w domu, aby nie blokować świątyni komuś kto pragnie uczestniczyć w zamówionej Mszy św.
  3. Komunię św. przyjmujmy na rękę dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.
  4. Od poniedziałku do środy kościół będzie otwarty od g. 9.00 do 10.00 oraz od 15.00 do 17.00. Jeżeli 5 osób będzie w tym czasie trwało na modlitwie bez przerwy to miejmy świadomość, że nikt więcej do świątyni już nie wejdzie. Jak przychodzimy to na krótką modlitwę. Zachęcamy do żywego osobistego spotkania z Chrystusem w swoich domach. W tym na pewno pomogą nam transmisje także z naszego kościoła.
  5. Informacja dla Sióstr i Braci należących do Żywego Różańca: kontynuujemy odmawianie tajemnic z marca.
  6. Ważne informacje na czas TRIDUUM PASCHALNEGO:

* Z racji obecności ministrantów i Pana organisty oraz nas trzech ojców w Wlk. Czwartek, Wlk. Piątek, Wlk. Sobotę i Mszę Rezurekcyjną nie może być już więcej osób w świątyni. Dlatego te liturgie odbędą się w zamkniętym kościele.

* WIELKI CZWARTEK – kościół będzie jednak otwarty od 15.00 do 17.00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej odbędzie transmitowana o g. 18.00. Po zakończeniu transmisji zachęcamy do adoracji tajemnicy eucharystii w obrazie Ostatniej Wieczerzy, które mamy w naszych domach.

* WIELKI PIĄTEK – jest liturgicznym przeżywaniem tajemnicy śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu w tabernakulum od g. 9.00 do 17.00 w kościele. Następnie przy zamkniętym kościele o g 17.15 pierwszy dzień Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego oraz Droga Krzyżowa o g. 17.30. Nabożeństwo Wielkopiątkowe Liturgii Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża o g. 18.00. Po liturgii w tym dniu w naszych domach trwajmy na adoracji Chrystusa na krzyżach w naszych domach. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

* WIELKA SOBOTA – Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele od g. 9.00 do 17.00. Następnie zamknięcie świątyni. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w kościele o g. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie potrwa do g. 21.00. Błogosławieństwa pokarmów dokonuje głowa rodziny, albo najstarsza osoba rodziny w swoim domu w niedziele przed śniadaniem. Teksty znajdują się na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

* WIELKA NIEDZIELA – Msza św. rezurekcyjna przy zamkniętym kościele o g. 6.00 oraz Msza św. o g. 11.00. Obie transmitowane. W drugi dzień świąt Msze św. o g. 8.00 i 11.00. Msza św. z Zalesia przeniesiona jest do kościoła na g. 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornych.

  1. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego: w Wielki Piątek o g. 17.15, w Wielką Sobotę o g. 18.45, w Wielkanoc i w drugi dzień świat przed Mszą św. g. 11.00, w oktawie wielkiej nocy przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45.
  2. Transmisje Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła przez Facebooka:

* w niedziele: Msza św. o g. 11.00 i dzisiaj o g. 16.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania;

* w tygodniu do środy: Msze św. wieczorne o g. 18.00 i w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 17.30;

* w Triduum Paschalnym:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00,

Wielki Piątek – od g. 17.15 Nowenna do Miłosierdzia, Droga Krzyżowa i Liturgia Wlk. Piątku,

Wielka Sobota – Nowenna do Miłosierdzia Bożego o g. 18.45 i Liturgia Wigilii Paschalnej,

Msza św. Rezurekcyjna – o g. 6.00 oraz Nowenna do Miłosierdzia Bożego o g. 10.45 i Msza św. o g. 11.00.

Drugi dzień świąt – Nowenna do Miłosierdzia Bożego o g. 10.45 i Msza św. o g. 11.00.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i łączności z naszym kościołem.

  1. W godzinach otwarcia będą do odebrania czasopisma. Teczki z gazetami będą wystawione na stoliku przy głównym wejściu.
  2. Prosimy o ofiary na utrzymanie naszego kościoła, numery kont podane są na Facebooku i stronie internetowej w zakładce kontakt. Wszystkich ofiarodawców polećmy pod opiekę Matki Bożej Różańcowej: Pod Twoją obronę…