XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 września 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Od kilku lat w ostatnią niedzielę września praktykowaliśmy Różaniec do Granic Parafii. Trwająca pandemia utrudnia nam tradycyjne praktykowanie tego nabożeństwa. Prosimy, aby dzisiaj o g. 15.00, kiedy zacznie dzwonić nasz największy dzwon „pokutny”: w domach, w rodzinie, bądź przy kapliczkach, odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także dziesiątek różańca w intencji ustania pandemii według wyznaczonych rejonów parafii i tajemnic. Wydrukowana rozpiska znajduje się na stoliku przy głównym wyjściu.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wsp. św. Wacława,
 • we wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
 • w środę – wsp. św. Hireonima,
 • w czwartek – wsp. św. Teresy od Dzięciątka Jezus i pierwsze nabożeństwo różańcowe, na które wszystkich gorąco zapraszamy, dzieci prosimy o tradycyjne prowadzenie różańca, od 5 do 11 października ze szkoły w Żurawiczkach, a od 12 do 18 października ze szkoły w Maćkówce.
 • w piątek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów, pierwszy piątek miesiąca, adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie od g. 15.00 do Mszy św. wieczornej i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 • w sobotę – nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o g. 17.30. Po Mszy św. nabożeństwo upamiętniające błogosławioną śmierć św. Franciszka z Asyżu TRANSITUS.
 1. Trwa nowenna do św. Franciszka z Asyżu przed Jego uroczystością. Modlitwy nowenny podczas Mszy św. wieczornej.
 2. Za tydzień, w niedzielę uroczystość św. Ojca Naszego Franciszka z Asyżu.
 3. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się 10 października. Dekanaty mają wyszczególnione miejsca pielgrzymkowe. Dla naszego dekanatu razem z dekanatem Przeworsk I wyznaczona jest Bazylika pw. Świętego Ducha w Przeworsku.
 4. 7 października będziemy obchodzili uroczystość NMP Różańcowej i nasz parafialny odpust oraz w niedzielę 11 października. Z tej racji intencja Mszy św. z Zalesia będzie sprawowana podczas sumy odpustowej o g. 11.00.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła i prosimy o dalszą ofiarność.
 6. Na stoliku przy głównym wyjściu znajdują się kartki na wypominki, także na wypominki roczne, które można składać w zakrystii lub wrzucać do skarbony przy filarze.
 7. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 8. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Elżbiety Świtalskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.
 9. Mieszkańców wsi Żurawiczki zapraszamy dzisiaj na zebranie wiejskie w Remizie OSP o g. 17.00. Zebranie nt. podziału funduszu sołeckiego na przyszły rok.