UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ 11 października 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby kościoła i klasztoru. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla dzieci i młodzieży. Wspierając ten fundusz budujemy żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – kolejne nabożeństwo przy relikwiach św. Charbela, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o g. 17.30,
 • we wtorek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego i kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym,
 • w czwartek – wsp. św. Teresy od Jezusa,
 • w piątek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, adoracja Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do Mszy św. wieczornej,
 • w sobotę – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego.
 1. Wszystkich zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o g. 17.30 a w niedzielę o g. 16.30. Od jutra przez cały tydzień, do prowadzenia różańca zapraszamy dzieci z Maćkówki.
 2. Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. ze szkoły w Maćkówce zapraszamy w środę na drugie spotkanie, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o g. 17.30.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła i prosimy o dalszą ofiarność.
 4. Na stoliku przy głównym wyjściu znajdują się kartki na wypominki, także na wypominki roczne, które można wrzucać do skarbony przy filarze. Pragniemy zaznaczyć, że za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić podczas nabożeństwa wypominkowego a szczególnie na Mszy św. gregoriańskiej przez cały miesiąc listopad.
 5. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 6. Sprzątanie świątyni przeprowadziły grupy z Żurawiczek z Kamienicy i Skotnika. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.
 7. Jak co roku WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej zwraca się do nas z prośbą o dary płodów ziemi. Będą one zbierane w tę sobotę, 17 października. Prosimy, aby dary dostarczyć na parking przy sklepie do g. 10.00.
 8. Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach finalizuje organizowanie Regionalnej Izby Pamięci. Pani Iwona Węglowska zwraca się z uprzejmą prośbą o czasowe lub stałe udostępnianie starych fotografii, dokumentów, zapisków, dawnych przedmiotów codziennego użytku w tym także tych z czasów II wojny światowej. W sprawie przekazania pamiątek prosimy kontaktować się z sekretariatem szkoły.