II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 stycznia 2021 r.

with Brak komentarzy
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone podczas spotkań kolędowych i przesłane na konta parafialne – Bóg zapłać!
  2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

* we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara

* w czwartek – św. Agnieszki oraz Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka, już dzisiaj otoczmy ich gorącą modlitwą i serdeczną wdzięcznością.

  1. W piątek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do Mszy św. wieczornej, z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi.
  2. Także w piątek 22 stycznia zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity, które rozpoczniemy Mszą św. o g. 18.00, z poświęceniem róż, odczytaniem próśb i podziękowań.
  3. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Bożeny Słysz. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość tej świątyni.
  4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia 2021 r. „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  5. Bracia klerycy naszego WSD w Kalwarii informują, że w tym roku, z powodu zaistniałej sytuacji epidemicznej, nie będzie możliwości obejrzenia Jasełek na żywo. Premierę Misterium bożonarodzeniowego pt. Z Maryją do Betlejem będzie można obejrzeć tylko na stronie internetowej: pl/jaselka2021. Odbędzie się ona dnia 23.01.2021 r. o godz. 19.00. Będzie tam też możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz utrzymania WSD. Jasełka można obejrzeć do dnia 2 lutego. Za życzliwość względem naszych braci kleryków i juniorystów serdecznie dziękujemy.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i hojnego błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.