VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lutego 2021 r.

with Brak komentarzy
  1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* dzisiaj – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

* w środę – rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. jak w dzień powszedni o g. 7.00 i 18.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W duchu pobożności i miłości bliźniego podejmujmy postanowienia wielkopostne

* w piątek – zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00 a o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

  1. Za tydzień w niedzielę o 7.30 zapraszamy na Godzinki o Męce Pańskiej, na Drogę Krzyżową po Mszy św. o g. 8.00 oraz o g. 16.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania.
  2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy w Środę Popielcową na Mszę św. o g. 18.00 i w piątek na Drogę Krzyżową o g. 17.30.
  3. Już dzisiaj prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które od środy będzie można składać do skarbony.
  4. Prosimy zaopatrywać się w paschaliki Caritasu w cenie 8 zł, które wystawione są na stoliku, znajdują się tam także papierowe skarbonki Caritasu, do których można składać drobne oszczędności w ramach jałmużny wielkopostnej, które przyniesiemy w niedziele Miłosierdzia Bożego.
  5. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.
  7. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Marii Telegi. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość i dekorację tej świątyni.
  8. Przypominamy, że nauki przedmałżeńskie rozpoczynają się w sobotę w parafii Chrystusa Króla w Przeworsku o g. 18.30.