VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 lutego 2022 r.

with Brak komentarzy
  1. W ubiegłą niedzielę zapowiadaliśmy zbiórkę do puszek na utrzymanie seminarium w Kalwarii jednak z oczywistych względów dzisiejsza zbiórka oraz ze Środy Popielcowej będzie przeznaczona na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
  2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* dzisiaj – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

* w środę – rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. jak w dzień powszedni o g. 7.00 i 18.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Papież Franciszek prosi, aby ten dzień był dniem postu i modlitwy w intencji pokoju. W duchu pobożności podejmujmy postanowienia wielkopostne.

* w piątek – święto św. Kazimierza, pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych od g. 8.00, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00 a o g. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

* w sobotę – zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o g. 17.30.

  1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na spotkanie.
  2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00 i zapraszamy na Apel Maryjny o g. 20.45.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.15 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  2. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Jadwigi Sochy. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość i dekorowanie świątyni.
  3. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Zorza z Zarzecza wraz ze Strażą Pożarną z Maćkówki od jutra organizują zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy, a konkretnie: materiały opatrunkowe, środki higieny i kosmetyki, żywność długoterminową oraz nową odzież śpiwory i koce. Zbiórka w Remizie OSP w Zarzeczu od 16.00 do 20.00.