III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 marca 2022 r.

with Brak komentarzy
  1. W tym tygodniu obchodzimy:

* we wtorek – 22 marca o g. 18.00 nabożeństwo do św. Rity;

* w środę – o g. 18.00 nabożeństwo do św. o Pio

* w piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlić się będziemy o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 17.30. Z postanowienia Ojca Świętego jest to także Dzień Modlitwy o pokój na Ukrainie. O g. 17.00 Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie kard. Konrad Krajewski jako wysłannik papieski dokona tego aktu w Fatimie. U nas zapraszamy na wspólną cząstkę różańca o g. 17.00 przed Najśw. Sakramentem w tych intencjach. Do tych modlitw prosimy dołączyć post, na jaki kogo będzie stać;

* w sobotę – wsp. o św. Łotrze – patronie naszej archidiecezji.

  1. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę podczas każdej Mszy św., Nabożeństwa Gorzkich Żali a także podczas Mszy św. wieczornej. Od poniedziałku do środy podczas dodatkowej Mszy św. o g. 8.00 oraz na Mszy św. wieczornej. Dla dzieci naszych szkół o g. 11.00. We wtorek o g. 8.00 Msza św. dla osób chorych, starszych, samotnych z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Rekolekcje będzie głosił o. Sylwester Skirliński z klasztoru w Rzeszowie.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30 oraz

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.15 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania.

  1. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony na filarze.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  3. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pana Grzegorza Mazura. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość świątyni.
  4. Przypominamy, że z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu na letni.