IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2022 r.

with Brak komentarzy
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na tacy.
 2. Przypominamy, że Msze św. Roratnie sprawujemy w dni powszednie o g. 18.00, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
 3. Osoby z Rady Parafialnej, które pilotują sprawę wymiany drzwi i okien w kaplicy cmentarnej zapraszamy na spotkanie we wtorek o g. 19.00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – zapraszamy na spowiedź przedświąteczną w naszym kościele od g. 16.00 do 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.20. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu i nie odkładania spowiedzi na ostatnią chwilę;
 • w czwartek – modlitwy przy relikwiach św. Rity po Mszy św. wieczornej.
 • w piątek – odwiedziny chorych od g. 8.00, dodatkowe osoby prosimy zgłaszać w zakrystii. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 18.00 z możliwością spowiedzi św., po Mszy wieczornej modlitwy przy relikwiach św. o. Pio;
 • w sobotę – 24 grudnia – Wigilia Narodzenia Pańskiego, w tym dniu tylko poranna Msza św. o g. 7.00 jako ostatnia Msza św. Roratnia, nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 18.00 – za to zapraszamy na Pasterkę o północy, którą rozpoczniemy od uroczystego otwarcia szopki bożonarodzeniowej. Ofiary złożone podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Poczętego. Fundusz ten finansuje m. in. Domy Samotnej Matki.
 1. W Wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do wspólnej Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o kultywowanie naszych polskich tradycji. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę Wigilii. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd.
 2. Za tydzień w niedzielę 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. tak jak i w drugi dzień świąt tylko o g. 8.00 i 11.00, czyli nie będzie Mszy św. wieczornej. Msza św. w Zalesiu w świętego Szczepana o g. 9.30.
 3. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy na 27 grudnia na Koncert Kolęd połączony z prezentacją Żywej Szopki przy naszym klasztorze w Żurawiczkach. Z tej racji Msza św. wieczorna w św. Jana wyjątkowo o g. 17.00. Szczegóły uroczystości podamy za tydzień.
 4. Informujemy, że wizytę duszpasterską rozpoczniemy od 28 grudnia. Dokładny plan podamy za tydzień.
 5. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa p. Marty Flejszar. Dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania świątyni.
 6. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 7. Szkolne Koło Wolontariatu w Żurawiczkach serdecznie zaprasza na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, który odbędzie się dzisiaj po Mszach św. o g. 8.00 i 11.00. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na terapię dla Poli Matuszek chorej na SMA.
 8. W OSP w Rożniatowie organizowane jest szkolenie nt. stosowania środków ochrony roślin – 20 grudnia o g. 8.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.