VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lutego 2023 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby naszego seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:

 • w środę – rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. o g. 8.00 i 18.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W duchu pobożności podejmujmy postanowienia wielkopostne,

 • w piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od g. 15.00 a o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po nabożeństwie spotkanie przygotowujące dzieci do pierwszej spowiedzi i komunii św. w dolnym kościele.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.15 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

 1. W tym tygodniu przypada 22. dzień miesiąca – poświęcony św. Ricie. Z racji, że jest to Środa Popielcowa, nabożeństwa do św. Rity nie będzie.

 1. Już dzisiaj prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które od Środy Popielcowej będzie można składać do skarbony przy filarze.

 1. Prosimy zaopatrywać się w paschaliki i miód Caritasu w cenie 10 zł, które wystawione są na stoliku, znajdują się tam także papierowe skarbonki, do których można składać oszczędności w ramach jałmużny wielkopostnej, które przyniesiemy w niedziele Miłosierdzia Bożego.

 1. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa p. Zofii Szymuś. Dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania świątyni.

 1. Informujemy, że beatyfikacja Sług Bożych Ulmów odbędzie się 10 września br. w Markowej. W naszym kościele od 3 marca będzie organizowana wystawa poświęcona tej świętej rodzinie.

 1. Za tydzień w niedzielę 26 lutego w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę podczas każdej Mszy św., w Zalesiu, na Gorzkich Żalach, a także podczas Mszy św. Wieczornej. Za tydzień od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o g. 7.00 tylko z nauką rekolekcyjną o g. 8.00 oraz o g. 18.00. Dla dzieci naszych szkół Msza św. rekolekcyjna o g. 11.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na te ćwiczenia rekolekcyjne już u progu Wielkiego Postu, aby jak najlepiej przeżyć cały ten święty czas.

 2. W ramach badań profilaktycznych 40+ jest możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań. Szczegóły na plakacie w gablocie.