OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.12.2023 PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Pierwsza  NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023 r.

 

 

  1. Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Niech to będzie czas szczególnego oczekiwania na przyjcie Zbawiciela. W Adwencie szczególnym nabożeństwem są Roraty, na które wszystkich serdecznie zapraszamy o g. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami.
  2. Dziękujemy parafianom z Żurawiczek i Maćkówki za życzliwe przyjęcie z OPŁATKIEM kapłana. Dziękujemy też za ofiary złożone na klasztor przy tej okazji.

 

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych z wyjątkiem o godz 9. 30 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. W środę 6 grudnia obchodzimy wspomnienie dowolne w Kościele św. Mikołaja. To dobrze znany święty dla wszystkich dzieci. Ma on się u nas pojawić po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców. Zobaczymy co on nam przyniesie. W tym dniu rekolekcje dla Zawierzonych Maryi przed Mszą świętą o godz. 17.00. Będzie to także okazja do spowiedzi świętej.

 

  1. W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.45. W tym dniu Wojownicy Maryi zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 23.00 do 24.00.

 

  1. W piątek tradycyjnie od godz. 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W tym dniu będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 18.00 kazanie. Po Mszy świętej wieczornej kandydaci do wspólnoty Zawierzonych Maryi złożą swoje oddanie Matce Bożej, a każdy z członków złoży swoje ponowienie oddania Maryi. Następnie mały poczęstunek w salce katechetycznej w klasztorze – zawiązanie wspólnoty.

-W sobotę będziemy roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny w Zalesiu od godz. 9.00.

-Można zaopatrzyć się w świece caritas na stół wigilijny, które wystawione są koło filaru. Cena 10 złoty.

-Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Lucyny Kałamarz z Żurawiczek. Serdecznie dziękujemy.

-Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

-Zmarł śp. Józef Piątek. Pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek….