III Niedziela Adwentu 17.03.2023

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2023 r.

 

 

 1. Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim, którzy poważnie podchodzą do przeżycia świąt Bożego Narodzenia i wczoraj przystąpili do spowiedzi przedświątecznej. Podobnie dziękujemy tym, którzy zgłosili by kapłan przyszedł do chorego z Panem Jezusem. Dbajmy o starszych i chorych, to wyraz naszego człowieczeństwa. Dobrze , że dzieci przychodzą na RORATY. Młode pokolenie najlepiej wychowywać na dobrych i sprawdzonych metodach z przeszłości.
 2. Są jeszcze opłatki, świece caritas i kalendarze na 2024 rok.
 3. Dziś rocznica urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy o Widzialnej Głowie Kościoła w naszych modlitwach.
 4. Modlitwy nowennowe do Dzieciątka Jezus , zawsze po Mszy św. Wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek tradycyjnie od 15.00 do 18.00 adoracja i możliwość skorzystania ze spowiedzi. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.
 6. W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitwy przy relikwiach św. O. Pio. Serdecznie zapraszamy.
 7. Bardzo prosimy by w tym tygodniu zgodnie ze wskazaniami Kościoła modlić się o dobre życie chrześcijańskich rodzin na całym świecie.
 8. W niedziele – 24 grudnia – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Po południu o 17.00 nie będzie Mszy św. O północy MSZA ŚW. ZWANA PASTERKĄ I UROCZYSTE OTWARCIE SZOPKI BOŻONARODZENIOWEJ. Ofiary składane na tacę podczas PASTERKI są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia i Domy Samotnej Matki. Serdeczne Bóg Zapłać.

 

 1. W Wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do wspólnej Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o kultywowanie naszych polskich tradycji. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę Wigilii. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd.

 

 1. W poniedziałek 25 grudnia – BOŻE NARODZENIE. MSZE ŚW. O 8.00, 30 (dla dzieci i młodzieży) 11.00. MSZY ŚW. O 17.00 nie będzie.

 

 1. Policja ostrzega przed oszustami. Bądźmy rozważni policja od nikogo nigdy nie żąda pieniędzy. Więcej informacji w gablotce parafialnej.

 

 

 1. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa p. Jana Pieczko. Dziękujemy za trud sprzątania i ofiarę 350 zł..

 

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.