III Niedziela Zwykła 21.01.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

21 stycznia 2024 r.

 

 

  1. Dziękujemy Opatrzności Bożej za miniony tydzień. Dziękujemy papieżowi Franciszkowi, że dzięki niemu w dniu dzisiejszym obchodzimy dzień poświęcony Słowu Bożemu. Ojciec święty zachęca by dziś sięgnąć po Biblię, z dziećmi, z wnukami : przeczytać choć jeden rozdział z Ewangelii i podzielić się refleksjami w gronie rodzinnym. Zacznijmy od nowa kochać Pismo święte.

 

  1. W tym tygodniu

* w poniedziałek – po Mszy świętej wieczornej modlitwy do św. RITY.

* w środę – wspomnienie świętego Franciszka Salezego – bp. i dok.Koś.

* w czwartek – święto NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA. Wieczorem po Mszy św. WSPÓLNOTA ZAWIERZONYCH MARYI ZAPRASZA NA ADORACJĘ ŻŁÓBKA, ŚPIEW KOLĘD I OPŁATEK W KLASZTORZE. BÓG SIĘ RODZI GDZIE PANUJE ŻYCZLIWOŚĆ I MIŁOŚĆ. Przedłużajmy ten okres radości.

* w piątek – wsp. Świętych biskupów : Tymoteusza i Tytusa. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa od godz. 15.00 do 18.00. Zapraszamy także do korzystania w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania.

* w niedzielę o godz. 11.00 złożymy życzenia ojcu Miłoszowi z racji imienin. Niech Bóg mu błogosławi i MB Różańcowa otacza opieką.

 

  1. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Zofii Mazurek. Dziękujemy za ofiarną pracę i ofiarę 500 zł. Niech Bóg błogosławi.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i hojnego błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.

 

  1. Modlitwą parafian polecamy zdrowie ojca Symforiana, który powrócił do klasztoru, lecz nie jest jeszcze w pełni sił. Pomódlmy się teraz w jego intencji: „Pod Twoją obronę…”.