IV Niedziela Zwykła 28.01.2024

with Brak komentarzy

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.01.2024

 

  1. Dziękujemy Bogu za miniony tydzień. Mamy w pamięci dobro uczynione w ostatnim czasie, dzięki czemu nasze ręce nie są puste. Niech to dobro za nami oręduje. Papież Franciszek przypomina dziś o światowym dniu trędowatych. Miejmy w pamięci tę prośbę i w modlitwie polećmy te osoby chore Miłosiernemu Bogu.
  2. W tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Hiacynty Meriscotti, dziewicy

– w środę św. Jana Bosko, kapłana

– we czwartek – o 17.45 – modlitwy o powołania, o 23.00 adoracja Wojowników Maryi –  Najświętszego Sakramentu.     Serdecznie zapraszamy.

– w piątek – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – popularnie ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ.  W tym dniu Msze święte o 8.00 i 18.00. NIE OBOWIĄZUJE  POST JAKOŚCIOWY. W kościołach zbierane są ofiary na Zakony Kontemplacyjne. Bóg zapłać za każdą złotówkę .  Od godziny 8.00 odwiedziny chorych z Panem Jezusem. Od godz. 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

A o godz. 20.45 APEL MARYJNY.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tych nabożeństwach, zwłaszcza zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

– po Mszach świętych – poświęcenie gromnic.

– w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 RÓŻANIEC I MODLITWY WYNAGRADZAJĄCE ORAZ MSZA ŚW. . Serdecznie zapraszamy wraz ze Wspólnotą Zawierzonych Maryi.

– w niedzielę – 11 lutego – w dzień Matki Bożej z Lourdes – przypadnie ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – z tej racji pragniemy zaprosić na DODATKOWĄ Mszę świętą o godz. 15.30 w intencji chorych i na nabożeństwo po Mszy świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim , którzy odczuwają jakiekolwiek choroby, bule, dolegliwości. Zachęcamy by skorzystać z tego sakramentu, a wcześniej prosimy by się wyspowiadać.

 

  1. Serdecznie dziękujemy grupie PANI ANNY ZAMORSKIEJ z Maćkówki za sprzątanie kościoła i ofiarę 350 złotych. Niech Bóg błogosławi.
  2. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Matki Najświętszej. Dzieciom i Młodzieży życzymy udanych ferii zimowych i szczęśliwych powrotów do domu rodzinnego. Niech wszystkim nam Bóg błogosławi.