VI Niedziela Zwykła 11.02.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lutego 2024 r.

 

 

 

 

  1. Dziękujemy Opatrzności Bożej za dzisiejszy dzień, za nasze ZGROMADZENIE LITURGICZNE I ZA NASZĄ MODLITWĘ.
  2. Dziś po Mszach świętych są zbierane ofiary na potrzeby WSD w Kalwarii Zeb. Dziękujemy za każdą ofiarę. Dziś także dodatkowa Msza św. za chorych o 15.30. Serdecznie zapraszamy chorych i opiekunów. Dziś także rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to także tydzień modlitw o ducha pokuty.
  3. Przypominamy i powtarzamy , że w każdą niedzielę dla dzieci i młodzieży szczególnie – jest sprawowana Msza święta ze specjalnym kazaniem o godz. 9.30. Otoczmy troską młode pokolenie ochrzczonych dzieci i stwórzmy im warunki do dobrego wychowania religijnego.

 

  1. W tym tygodniu w ŚRODĘ POPIELCOWĄ rozpoczniemy WIELKI POST. Poświęcenie popiołu i posypanie głów na Mszach świętych o godz. 8.00 i o 18.00.

– w piątek – zapraszamy na adorację Naj. Sakramentu od 15.00 do 17.30 i zachęcamy w tym czasie do korzystania ze spowiedzi świętej. Droga Krzyżowa tradycyjnie o godz. 17.30. Każdy kto odprawi DK przed stacjami prawnie erygowanymi – indywidualnie przechodząc od stacji do stacji lub wspólnotowo , kiedy wystarczy , że przechodzi ministrant z krzyżem – można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami: Komunia św. i modlitwa w intencjach papieża Franciszka.

 

  1. W pierwszą NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Przeprowadzi je ojciec Eliasz Kucharski z Leżajska.  Dzieci i młodzież zapraszamy na 9.30.

Zapraszamy uprzejmie na GORZKIE ŻALE O GODZ. 16.00 w czasie których głoszone będzie kazanie pasyjno-rekolekcyjne. Następnie bezpośrednio Msza święta bez kazania.

Szczegółowy plan rekolekcji, które potrwają do środy –   podamy w przyszłą niedzielę.

 

  1. W gablocie znajduje się informacja PANA WÓJTA GMINY ZARZECZE dla mieszkańców Maćkówki o odbiorze nakazów podatkowych w Remizie OSP we czwartek i w piątek od 10.00 do 17.00.
  2. Dziękujemy ojcu Anicetowi Gruszczyńskiemu za posługę w naszej parafii, który już jutro wraca do klasztoru w Łodzi. Polecamy JEGO OSOBĘ modlitwom  parafian i życzymy sukcesów na Niwie Bożej.