I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

with Brak komentarzy

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 luty 2024 r.

 

 

 

  1. Serdecznie witamy w naszej parafii o. Eliasza z Leżajska. Przeprowadzi on w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Oby były owocne. Niech światło Ducha świętego przyświeca mu w przekazywaniu Słowa Bożego.

 

Szczegółowy plan znajduje się w gablocie parafialnej, na stronie internetowej parafii i na stoliku przy drzwiach kościoła. Zachęcamy by ten czas szczególnej łaski był dobrze wykorzystany. Każdy ma prawo do poprawy życia i do zbawienia. Zachęcajmy się nawzajem.

– Dziś o 16.00 pierwsze nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjno-rekolekcyjnym.

–  Jutro Msze święte o 8.00 z nauką ogólną, o 11.00 z kazaniem dla dzieci, o 18.00 z nauką ogólną. Po Mszy św. o 18.00 specjalna nauka dla RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH.

–  We wtorek o 8.00 z nauką ogólną, o 11.00 nauka dla dzieci, droga krzyżowa i Komunia św.. o 18.00 Msza św. i nauka ogólna, po Mszy nauka dla Wspólnoty Zawierzonych Maryi.

–  W środę zakończenie rekolekcji: o 8.00 Msza św. i nauka ogólna, o 11.00 Msza i nauka dla dzieci, o 18.00 nauka ogólna. 30 minut przed  Mszą św. o 8.00 i 11.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi. A wieczorem od 17.00 do 18.00.

– Ofiary składane na tacę w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczone będą dla klasztoru w Leżajsku.

 

  1. Na stoliku znajdują się skarbonki. Ofiary złożone do tych skarbonek przez czas Wielkiego Postu przekażemy na pomoc dla potrzebujących przez CARITAS, jako ofiarę wielkopostną. Zachęcamy rodziców, by dzieci uczyli ofiarności z najmniejszego grosza przez wielki post. Skarbonkę należy zabrać do domu, a w Niedzielę Palmową przynieść i złożyć przy ołtarzu. Będzie to wkład w budowę Bożego Królestwa.

W piątek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 17.30 i DROGĘ KRZYŻOWĄ O 17.30. Będzie też możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 

  1. Prosimy o składanie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy filarze.

 

  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie pani Haliny Obłozy i ofiarę 400 zł.

 

  1. Polećmy MB czas rekolekcji i ojca rekolekcjonistę. Pod Twoją obronę….