II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

with Brak komentarzy

Ogłoszenia parafialne  

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024

 1. Bogu niech będą dzięki – za zakończone w środę rekolekcje parafialne. Dziękujemy wszystkim , którzy poważnie podchodzą do życia duchowego i czynnie wzięli udział w rekolekcjach. Bóg dał nam szansę, by zrewitalizować nasze życie w każdym wymiarze.

 

 1. Dziś niedziela solidarności z misjonarzami na świecie. Zachęcamy do modlitwy, postu i według własnego życzenia wsparcia , kto morze – materialnego misjonarzy i misjonarek naszego Kościoła Katolickiego. Wesprzeć można dowolną ofiarą do puszki po Mszy świętej.

 

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:
  1. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;
  2. Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30 oraz
  3. Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania.
 2. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony na filarze
 3. Dziękujemy grupie pani Anny Zielińskiej za posprzątanie kościoła i ofiarę 410 zł na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W gablocie parafialnej jest zamieszczony plakat o możliwości skorzystania z różnorakich badań medycznych. Szczegóły na plakacie.
 5. Drodzy Parafianie – czytelnictwo tygodników : Niedziela i Gość Niedzielny Prosimy chętnych do zdeklarowania się o regularnym zaopatrywaniu się co tydzień. W tygodnikach artykuły i wiadomości z życia naszej Ojczyzny, Kościoła w Polsce i na świecie, o nauczaniu papieża, o wychowaniu dzieci i młodzieży i wiele felietonów dotyczących przeżywanych problemów w Kościele.
 6. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godziny 8.00. O godz. 15.00 rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Naj. Sak., możliwość spowiedzi, o 17.30 droga krzyżowa. O godz. 19.00 – spotkanie RADY PARAFIALNEJ.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o 17.30 adoracja i różaniec. Prowadzi Wspólnota Zawierzonych Maryi.
 8. Bardzo serdecznie zapraszamy do konkursu pt. NAJPIĘKNIEJSZA PALMA RODZINNA. Polega on na tym , że dana rodzina zrobi piękną palmę i przyniesie ją na NIEDZIELĘ PALMOWĄ. Później będzie wręczanie nagród. Niech ta praca rodzinę zjednoczy.
 9. Na koniec bądźcie świadomi przynależności do Kościoła i cieszcie się błogosławieństwem Boga