V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKEGO POSTU 17.03.2024

 1. Dziś piąta niedziela WIELKIEGO POSTU i drugi dzień Nowenny w intencji Ojczyzny, wiary i życia poczętego. Zachęcamy do modlitwy prywatnie w domach a w kościele zapraszamy po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu:
  1. – we wtorek Uroczystość św. Józefa. Msze św. tak jak w dzień powszedni. Po Mszy św. Wieczornej poświęcenie obrazu św. Józefa.
  2. – w środę o 16.00 spotkanie dla aktorów. Uczestników DROGI KRZYŻOWEJ W plenerze, która będzie w piątek o 16.00. Po tej DRODZE będzie Msza św..
  3. – w sobotę zapraszamy na spowiedź przedświąteczną od godz. 16.00 do 18.00 z przerwą półgodzinną o 17.00. Spowiadają księża z dekanatu. Przyjdźmy licznie całymi rodzinami, by potem rodzinnie świętować.

 

 1. Zachęcamy do zaopatrywania się w paschaliki świąteczne z CARITASU. Cena jednego 10 zł.

 

 1. Przypominamy, że sprawy kancelaryjne w parafii załatwiamy we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej, a w soboty po Mszy św. porannej. W nagłych wypadkach o każdej porze. Prosimy o wyrozumiałość, ze względu na remont kuchni i kancelarii w klasztorze.
 2. Ojciec Symforian już wrócił ze szpitala, lecz nadal stan zdrowia nie pozwala mu sprawować sakramentów w kościele. Dlatego prosimy o wyrozumiałość, będą takie sytuacje, że ojciec wychodzi do Mszy św. gdzie są dwie intencje lecz jedna jest sprawowana w kościele a druga w kaplicy domowej przez ojca Symforiana. Dziękujemy za zrozumienie.

 

 1. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA . Po Mszy św. o 11.00 rozstrzygnięcie konkursu pt. NAJPIĘKNIEJSZA PALMA RODZINNA. Palmy należy dostarczyć w sobotę.

 

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie pani Barbary Hajczewskiej z Maćkówki i ofiarę 330 złoty. Niech Bóg błogosławi.

 

 1. Pan sołtys ze wsi Maćkówka informuje, że w przyszłą niedzielę odbędzie się zebranie wiejskie w Remizie OSP Maćkówka o godz. 15.00.

 

 

 1. Dziś jeszcze o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. bezpośrednio po nabożeństwie. Zapraszamy.

 

 1. W miniony piątek odbyło się zebranie RADY PARAFIALNEJ. Dziękujmy za liczne przybycie i owocną współpracę. W tej intencji pomódlmy się do MB…