VI NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 24.03.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ

24 marzec 2024 r.

 

 

  1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy świętej poświecenie pal, uroczyste o godz. 11.00. Zapraszamy dzisiaj do udziału w ostatnim już nabożeństwie Gorzkich Żali o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna i ostatni dzień nowenny za Ojczyznę, zgodę narodową i ochronę życia poczętego.

 

  1. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, oraz wszystkim, którzy wczoraj skorzystali ze spowiedzi św. wielkopostnej. Jutro spowiedź w Zarzeczu, we wtorek w parafii Chrystusa Króla, w środę w parafii św. Barbary w Przeworsku.

 

  1. Rozpoczęliśmy WIELKI TYDZIEŃ, w którym ostatnie trzy dni to TRIDUUM PASCHALNE, czyli WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKA SOBOTA, które mają odrębne obrzędy liturgiczne w następującym porządku: w te dni liturgia tylko wieczorem:

 

*  18.00 WIELKI CZWARTEK – rozpoczynamy obchody świąt Paschy Chrystusa, ten dzień jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00, po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do CIEMNICY i adoracja Najśw. Sakramentu do g. 21.00.

 

* 18.00 WIELKI PIĄTEK – jest liturgicznym przeżywaniem tajemnicy śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy od g. 8.00 do 17.20. O g. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową w kościele. Nabożeństwo Wielkopiątkowe Liturgii Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża o g. 18.00, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Ciemnicy w Godzinie Miłosierdzia, czyli o g. 15.00 z rozpoczęciem Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego.

 

* 19.00 WIELKA SOBOTA – święcenie pokarmów przed głównym wejściem do kościoła od g. 8.00 – do 11.00 – co pół godziny oraz przy Remizach OSP o w Żurawiczkach o g. 9.00, w Maćkówce o g. 9.45 i w Zalesiu o 10.15. Prosimy o transport.

Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 8.00 trwać będzie do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy w kościele o g. 19.00. Podczas tej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy przynieść świece. Za odnowienie przyrzeczeń możemy uzyskać odpust zupełny. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do g. 22.00.

  1. Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy od Msze św. RESUREKCYJNEJ o g. 6.00. Następna Msza o godz. 9.30 i 11.00. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 9.30 w Zalesiu i 11.00. Mszy św. wieczornej nie będzie zarówno w pierwszym jak i drugim dniu świątecznym.
  2. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego: w Wielki Piątek o g. 15.00, w Wielką Sobotę przed Mszą św. Wigilii Paschalnej o g. 18.45, w Wielkanoc i w drugi dzień świat o g. 10.45 zamiast wypominek, w oktawie wielkiej nocy przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45.
  3. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeżeli ktoś pragnie wesprzeć ten cel to ofiary można składać do skarbony na filarze
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  5. Serdecznie dziękujemy grupie pani Anny Kowalik za sprzątanie kościoła i ofiarę 450 zł. Niech Bóg błogosławi.
  6. W tym tygodniu pożegnaliśmy ze wspólnoty parafialnej śp. Józefa Harpulę oraz z naszego klasztoru w Łodzi śp. ojca Kazimierza Kowalskiego. W ich intencji o wieczne zbawienie odmówmy modlitwę : Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia…