III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.04.2024

with Brak komentarzy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024 r.

 

  1. Dziękujemy Bogu za miniony tydzień miłosierdzia. Dziękujemy za każde dobro , które uczyniliśmy względem bliźniego. To nic innego , jak naśladowanie JEZUSA MIŁOSIERNEGO.

Dziś po każdej Mszy świętej Uczniowie Sz.P. w Maćkówce zbierają do puszek ofiary na dzieło pt. „Pola Nadziei”. W ramach tej akcji Uczniowie wesprą podopiecznych PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI. W imieniu Szkoły każdemu składamy serdeczne : Bóg zapłać.

Pamiętajmy, że czynione dobro zawsze wraca.

 

  1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Powszechnym TYDZIEŃ BIBLIJNY. Zachęcamy do czytania Pisma świętego w domu.

 

  1. Dziś w Zalesiu o godz. 15.00 KGW i Kółka Różańcowe z Zalesia zapraszają na „WIELKANOCNE JAJKO”.

4. W tym tygodniu:

– we wtorek po Mszy św. wieczornej pierwszy dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego, patrona dzieci i zagubionych w szerokim tego słowa znaczeniu.

w czwartek przypadają kwartalne dni modlitw za zmarłych z Zakonie, w Rodzinie, zmarłych z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz DOBRODZIEJÓW ZAKONU. Po Mszy wieczornej stosowne modlitwy.

– w piątek adoracja Pana Jezusa w monstrancji od 15.00 do 18.00 oraz możliwość skorzystania w tym czasie ze spowiedzi świętej.

 

  1. Dziękujemy serdecznie grupie pani Marioli Marek za sprzątanie kościoła i ofiarę 300 złoty. NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI.
  2. Na koniec przypomnijmy sobie słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Macie tu coś do jedzenia”. W ten sposób Chrystus staje się bardzo bliski naszym ziemskim potrzebom. Skraca dystans. Jest można powiedzieć z tej samej gliny. ZMARTWYCHWSTAŁY PANIE PROSZĘ USIĄDŹ Z NAMI DO STOŁU. BĄDŹ DOMOWNIKIEM.